головна сторінка
 
зворотній зв'язок
 
мапа сайту
 
Тел +38 (0352) 28 51 92
Факс +38 (0352) 28 51 92
 
Українська (Україна) Русский (Россия) English (UK)
Четвер, 20 березня 2014 10:18

Лист прем'єр-міністру України

Прем`єр-міністру

України

п. Яценюку А. П.

Шановний Арсенію Петровичу!

Публічне акціонерне товариство «Тернопільський радіозавод «Оріон» спеціалізується на серійному випуску засобів радіозв’язку для потреб силових структур та різних галузей народного господарства.

Впродовж останніх років спеціалісти підприємства в співпраці зі Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ, Державною податковою адміністрацією та Державним кордоном розробили системи зв’язку “Оріон-С” і “Кордон”, максимально адаптовані до умов роботи цих служб (приховано-носимі, возимі та стаціонарні радіостанції зі спеціальним алгоритмом роботи, маскуванням мови, визначенням координат, передачу даних на базову станцію, тощо).

Однак, тільки Адміністрація Державної прикордонної служби на відміну від Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ є єдиною державною структурою України, яка офіційно встановила на озброєння українську систему радіозв’язку, укладає державні контракти і оновлює свій парк вітчизняними радіостанціями та обладнанням.

В окремих силових відомствах з 2010 року перевага при закупівлі надавалась імпортній продукції без проведення аналізу її технічного рівня. Це зробило систему зв’язку цих відомств абсолютно відкритою для стороннього доступу, розширило номенклатуру виробів в підрозділах, та привело до значних витрат на експлуатацію та обслуговування. Незважаючи на те, що вітчизняна система “Оріон” відповідає всім вимогам спеціальної техніки, має можливість маскування мови, є технічно складнішою, надійнішою і досконалішою.

Прошу звернути увагу на ще один з об’ємних і важливих сегментів, який є складовою частиною системи зв’язку Міноборони та забезпечує безпеку України – радіозв’язок для бронетехніки. Так, у 1995 році Міноборони видало технічні завдання на розробку радіостанцій з ППРЧ (псевдо-випадковим перестроюванням частоти) “ЛОТОС”. До роботи були залучені підприємства, які до цього не займались виготовленням аналогічної техніки та не мали відповідного досвіду. Завод “Оріон”, який понад 20 років виготовляє УКХ - радіостанції для бронетехніки має змогу розробити та впровадити у виробництво новітні радіостанції з ППРЧ, як і решта споріднених підприємств підпорядкованих Мінпромполітики, в цих роботах не були задіяні та в дану програму також не включені.

Окрім безпеки Україна втрачає ринок збуту, оскільки не зможе пристосувати вітчизняну техніку до імпортних аналогів, алгоритми роботи яких є таємними. Як наслідок – втрата значної кількості робочих місць та інтелектуального потенціалу країни.

На заводі “Оріон” на даний час збережено основний профіль виробництва. Самостійно проводиться підготовча робота з проектування новітньої безпечної цифрової системи урядового зв’язку. Введення її в дію дасть можливість забезпечити вищий рівень безпеки та економію бюджетних коштів за рахунок підтримки роботи з раніше закупленим вітчизняним аналоговим обладнанням. Українські підприємства здатні спільно розробляти, виготовляти та поставляти для забезпечення безпеки зв’язку урядових установ комплекс засобів радіозв’язку (від портативної до базової, лінійні та радіорелейні радіостанції, комутатори, радіоретранслятори та ін.)

Враховуючи вищевказане, прошу Вашого сприяння:

в формуванні державного оборонного замовлення на 2014 рік на засоби зв'язку для силових відомств (Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, служби виконання покарань, митниці і т. д.);

у впорядкуванні роботи Міністерства оборони в частині розробки та прийнятті на озброєння новітніх систем радіозв’язку;

у максимальному залученні вітчизняних підприємств до розробки і забезпечення силових відомств, залізниці, інших державних підприємств та спецрежимних об’єктів сучасними конфіденційними засобами радіозв’язку.

З повагою,

Голова Тернопільської

обласної державної адміністрації О.М. Сиротюк

Погоджено:

Голова правління

Публічного акціонерного товариства

«Тернопільський радіозавод «Оріон»

Я.М. Карпик